You are currently browsing the archives for september, 2019.

Kraška gmajna

31. oktober, 2019

Jesen je na primorskih planinskih poteh nekaj posebnega. To posebnost ji daje ruj, ki se v oktobru okiti z listjem od nežno rumene do žareče rdeče barve. V podobne barve se odenejo tudi trte… Vabljeni!

ZPP – 4. etapa

19. oktober, 2019

PD Lisca Sevnica, Meddruštveni odbor planinskih društev Zasavja in PD Kum vabimo na skupni pohod po ZASAVSKI PLANINSKI POTI, ki bo v soboto 19. oktobra 2019.

Zborno mesto ob 9.0 uri na jasi: pri PIPANU ob cesti Sevnica – Planina pri Sevnici, kjer Zasavska planinska pot preči cesto, ali ob 8.30 uri na avtobusni postaji v Sevnici (obvezne prijave). Pozdravili in vodili nas bodo vodniki iz domačega planinskega društva, Planinskega društva Lisca – Sevnica.  Pot je dolga okoli 4 ure in nas bo vodila od Pipana do Zavetišča Ivce, Ješivca in Lisce.  Z Lisce v dolino peš ali z organiziranem prevozom (obvezne prijave). Cena prevoza 10 evrov. Na poti nas bosta pozdravila Darinka in Janko na Ivcah, na Lisci pa odsek za varstvo narave. Dnevnike za prehojeno pot boste lahko kupili na začetku pohoda. Hrana iz nahrbtnika.  Hodimo na lastno odgovornost. Pridite in se pustite presenetiti! Željene prijave: Darinka Avguštin 041 481 697, Sonja Kostevc 041 442 423 ali Jože Prah, 041 657 560, mdo.zasavje@pzs.si .

Lepenatka in Veliki Rogatec

5. oktober, 2019

Lepenatka, z zaobljenim travnatim vrhom je pravo nasprotje sosednjemu ošiljenemu, delno skalnatemu in prepadnemu Velikemu Rogatcu. Oba se dvigujeta med Gornjih Gradom in dolino Podvolovljek. Pridružite se nam na krožni poti, ki pelje čez oba vrhova. Vabljeni!

Reisskofel, 21.9.2019

Zadnji poletni dnevi. Naš cilj pa Reisskofel v Ziljskih Alpah. Strma, razdrapana in krušljiva pot vodi na greben in naprej po razbitem in ponekod ozkem in izpostavljenem grebenu do vrha. Razgledi? Od Kamniških Alp do Marmolade v Dolomitih, od Visokih Tur do Karnijcev ter naših in italijanskih Julijcev. Fotografije povedo več kot besede.

« 2 of 2 »

Kalška gora

Jutro je obetalo jasnino, vendar nas je vso pot spremljala megla, ki se je vztrajno dvigovala iz doline. Na vzponu od Suhadolnika do Kokrškega sedla se kaže srhljiva moč narave, ko vodna ujma udari z gora v dolino. Pot na Kalško goro zaradi krušljivosti zahteva dobršno mero previdnosti in zanesljiv korak.