Članarina

Pravilnik o izkaznici in clanarini

2012 Clanarina PZS-NAVODILA

NOVO ZA LETO 2013

Č L A N A R I N A  PZS  2013

* Pridružite se nam, saj članstvo v PD omogoča številne prednosti in ugodnosti.

* Kot član boste upravičeni do posebnih PREDNOSTI, ugodnosti in popustov, kot so:
   – 50% popust za prenočevanje v kočah PD, ki so člani PZS in različni popusti za koče v tujini,
   – različne vrste zavarovanja doma in v tujini,
   – popusti pri nakupu publikacij, opreme in še mnogo več …

* Poglejte si številne druge UGODNOSTI, ki jih pridobite s članstvom v PD.

* Vabljeni k prispevku: namenite del dohodnine za doniranje PZS in PD

* Preglejte si vrste članstva in znesek priporočene članarine za leto 2013 ter si izberite članarino, ki najbolje ustreza vašim potrebam.
   ČLANSTVO – VRSTE, priporočene CENE in UGODNOSTI za leto 2013.

* Preglejte vse o ZAVAROVANJIH.

POVZETEK NOVOSTI:
V letu 2013 se na področju članarine uvajajo naslednje bistvene novosti:

1. Obvezno vodenje seznamov članov in njihovih pristopnih izjav za vse vrste članov ter posredovanje teh podatkov na PZS. Za lažje in učinkovitejše delovanje priporočamo uporabo evidence članstva v informacijskem sistemu Naveza. V kolikor društvo informacijskega sistema Naveza ne bo uporabljajo, mora podatke posredovati na ustreznih obrazcih. Društva posredujejo tudi pristopne izjave za tiste člane, za katere tega niso storila že v letu 2012. Društva, ki želijo dobiti dostop do informacijskega sistema Naveza na novo, svojo željo pošljejo na e-naslov portal@pzs.si.
  2. Za A in A+ člane se izdajo nove članske izkaznice, ki poleg klasičnega zapisa, vsebujejo tudi elektronsko berljiv zapis podatkov (QR koda). A in A+ člani bodo izkaznice prejeli po pošti na dom, znamkico še vedno kupijo na društvu. Nove izkaznice bodo namenjene testiranje novih tehnoloških prednosti. Stroške izdaje teh izkaznic krije PZS
  3. V letu 2013 bo UO PZS na podlagi 32. člena Statuta PZS in po javni razpravi sprejel merila, na podlagi katerih bodo lahko določena društva upravičena pri B, B1 in S+Š članarini do delitvenega razmerja 50 % za društvo in 50 % za PZS.
  4. Višina priporočene članarine v letu 2013 ostaja enaka, kot je bila v letu 2012

Ni komentarjev

Napišite komentar!

Morate biti prijavljeni da lahko komentirate.