Na Kum iz Zagrada

26. januar, 2019

Tokrat se bomo povzpeli na Kum z južne strani iz doline Sopote. Lahka pot nas bo vodila skozi vas Čimerno in naprej na Kum. Primerno za vse planince. Vabljeni!

Mirna gora

12. januar, 2019
0:00

Vabimo vas v Belo Krajino, na 1047 m visoko Mirno goro na jugovzhodnem robu Kočevskega Roga. Pot ni zahtevna, vabljeni

Sabatov pohod na Kum

15. december, 2018

Zadnji planinski izlet tudi tokrat – Sabatov pohod na Kum. Smer bo določena tik pred pohodom glede na vremenske razmere. Vabljeni!

Nočni pohod na Mrzlico

8. december, 2018
6:00

Tudi letos vas vabimo, da se nam pridružite na nočnem pohodu na Mrzlico. Tradicionalni “Miklavžev pohod”, ki ga organizira sosednje društvo, je uvod v decembrsko prednovoletno vzdušje. Za odhod poiščite informacije na naših kontaktih 2 dni pred dogodkom. Vabljeni!

Ratitovec

24. november, 2018

Ratitovec  je s svojimi 1648 m izvrstni razglednik v Škofjeloško-Cerkljanskem hribovju. Pot ni zahtevna, vendar pa nas ob pozni jeseni že lahko presenetijo zimske razmere. Vabljeni!

Po vinogradniških poteh – Ormoška planinska pot

10. november, 2018

V novembru vas vabimo na Martinov pohod na Ormoško planinsko pot, ki ga organizira Planinsko društvo Maks Meško Ormož. Pohod se začne 10. 11. 2018 ob 8. uri izpred  gradu Ormož. Zbiranje pohodnikov je pri gradu Ormož ob 8. uri, na pot gremo ob 8:30, vrnemo se do 13 ure.

Potek pohoda: Izpred gradu nadaljujemo skozi Ormoški park do Vinske kleti v Ormožu. Po ogledu  (cena 3 €) in degustaciji nadaljujemo pot ob Ormoškem jezeru do LAGUN, kjer si bomo ogledali rezervat (ogled traja približno 2 uri, cena 2 €) nato nadaljujemo skozi vas Frankovce na Hum, od koder se nam odpre razgled na Hrvaško Zagorje, Medžimurje in po vinskih goricah vse tja do Kamniških Alp. Po krajšem postanku bomo nadaljevali pot proti Ormožu. Pot je primerna za vse generacije, zato lepo vabljeni! V popoldanskih urah se bomo pridružili Martinovanju v mestu.

Ciprnik

27. oktober, 2018

Med dolinama Pišnico in Planico se dviga greben začenši z Vitrancem nad kranjskogorskimi smučišči, zaključi pa se z najvišjim vrhom v grebenu,  1745 m visokim Ciprnikom. Pot nanj ni zahtevna, vendar je zaradi strmine potrebna solidna planinska pripravljenost. Vabljeni!

Rakov Škocjan

13. oktober, 2018

Notranjski regijski park Rakov Škocjan je kraška dolina med Cerkniškim in Planinskim poljem. Dolina je dobila ime po cerkvi sv. Kancijana, katere ostaline so vidne pri Velikem naravnem mostu in po reki Rak, ki teče po dnu doline. Rakov Škocjan je prvi slovenski krajinski park, zavarovan vse od leta 1949. Skozenj z izobraževalnimi tablami vodi označena naavoslovna učna pot. Na vodenem ogledu bomo spoznali nastanek doline in številne druge zanimivosti. Vabljeni!

Kalška gora

29. september, 2018

Je 2047 m visok razglednik med Kokrškim sedlom in Kalškim grebenom. Za vzpon bomo potrebovali dobre 4 ure hoje po delno zahtevni zavarovani poti. Vabljeni!

Pohorje

15. september, 2018do16. september, 2018

Vabimo vas na potep po Pohorju. Številne lahke poti povezujejo vrhove in koče, pot pa bodo izbrali udeleženci pred odhodom. Vabljeni!