Vabilo na planinske izlete

Vabimo vas na planinske izlete iz našega programa za leto 2021. Preverite in se pravočasno prijavite na naših kontaktih. Društvena pisarna je odprta ob četrtkih od 18. do 20. ure. Zamudnike vabimo k plačilu letne PZS članarine.

IMG_20210911_105012~1

Rauchkofel, 11.9.2021

Rauchkofel, 2460 m visoka gora v Karnijskih Alpah se dviga v neposredni bližini najvišjih karnijskih skalnih vršacev. Po travnatih pobočjih vodi na vrh strma pot, ki je v zgornjem delu celo zavarovana z jeklenico. Mi smo izbrali izhodišče na planini Valentintal, nedaleč od mejnega prelaza Plöckenpass na avstrijsko-italijanski meji. Pot po dolini Valentintal se zaključi na sedlu Valentin Törl, potem pa nadaljujemo skozi sitno grapo in po zelenih pašnikih strmo na vrh gore. Sestopimo do koče Pichl ob jezeru Wolaya, potem pa nazaj na sedlo Valentin Törl in po dolini Valentintal v družbi svizcev na izhodišče.