DSC02446~1

Gore, 24.6.2023

Planinci PD Dol pri Hrastniku so praznovali 70-letnico svojega delovanja, zato je bilo srečanje zasavskih in posavskih planincev še toliko bolj praznično. Zbor praporščakov, slavnostni govorniki, kulturni program, imenitna pogostitev in druženje s soplaninci iz sosednjih društev – vse je bilo, kot se spodobi za tako praznovanje. Planincem PD Dol pri Hrastniku čestitamo ob njihovem jubileju in prav tako čestitke vsem prejemnikom planinskih priznanj!

IMG-1b192f131f9e4586f146c9479b495ef9-V~1

Storžič, 17.6.2023

Trojica naših planincev se je pomerila s ferato na Storžič. Povzpeli so se skozi Žrelo in sestopili čez Škarjev rob. Na poti je v severni steni še kaka mala zaplata snega, pa tudi gorsko cvetje že krasi goro.

No Images found.

DSC02361~1

Pot po Golteh

Seniorski izlet po Golteh, načrtovan v maju, je prišel na vrsto šele v juniju. Avriklji so že odcveteli, bilo pa je mnogo drugega pisanega cvetje vsem nam v veselje in še posebej Majdi, ki je cvetke ujela v svojo kamero.

No Images found.

Dan slovenskih planincev na Kalu, 10.6.2023

Slovenski planinci smo svoj praznik proslavili na Kalu. Vsem generacijam planincev z vse Slovenije so se pridružili tudi planinci invalidi. Ob izjemni organizaciji domačega PD Hrastnik je bilo vzdušje izjemno prijetno, navdušili so praporščaki s svojim slavnostnim sprevodom, nagovorili so nas pomembni planinski funkcionarji , Orleki pa so poskrbeli za glasbeno doživetje. Nekaj vtisov pa je v prilogi.

DSC02064~1

Srečanje planincev na Kumu in zaključek Tedna gozdov 2023, 28.5.2023

V nedeljo, 28.5.2023 smo se že 11. leto zapored planinci zbrali na spomladanskem srečanju na Kumu, kjer smo spet razglasili naj prijatelje Kuma, dogodek pa je obogatil zaključek slovenskega tedna gozdov. Zasavski MDO in PD Kum Trbovlje sta organizirala slovesno prireditev. Na njej so sodelovali predsednica PD Kum, Marjeta Bricl, predsednik MDO Jože Prah, direktor Zavoda za gozdove Slovenije Gregor Danev, Aleš Gulič in pevec in kitarist ansambla Modra Frankinja iz Trbovelj. Posebna gosta pa sta bila dva Sevničana. Lojze Rupar je prejel posebno priznanje MDO, saj je v enem zamahu ponovno prehodil Zasavsko planinsko pot, Vinko Šeško pa je fotografski gost v koči na Kumu. Predstavlja se svojimi najnovejšimi deli, posnetimi na tematiko gozda in življenja z njim. Vabimo vas, da si razstavo ogledate.